Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Szkolenie przygotowujące realizatorów programu „Laboratorium Wiedzy Pozytywnej”
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
Szkolenie przygotowujące realizatorów programu „Laboratorium Wiedzy Pozytywnej”
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wraz z Ośrodkiem Szkoleniowo-Badawczym Stowarzyszenia MONAR zaprasza nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych do wzięcia udziału w szkoleniu przygotowującym realizatorów programu „Laboratorium Wiedzy Pozytywnej”. Szkolenie finansowane jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu na realizację zadań Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020.

„Laboratorium Wiedzy Pozytywnej” jest projektem profilaktycznym adresowanym do uczniów w wieku 13-14 lat, ich rodziców i nauczycieli. Jest to program rekomendowany w ramach ogólnopolskiego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Więcej o „Laboratorium”: http://programyrekomendowane.pl/strony/artykuly/laboratorium-wiedzy-pozytywnej,18

Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość zdobycia certyfikatu realizatora „Laboratorium”. Szkolenie jest jednodniowe i obejmuje informacje o zapleczu teoretycznym „Laboratorium”, wybranych czynnikach chroniących i ryzyka oraz informacje o strukturze projektu i poszczególnych sesjach „Laboratorium” (sposób wdrażania programu). Szkolenia organizowane są w drugim i trzecim kwartale 2017 r. na terenie województw: mazowieckiego (Warszawa, Wyszków), dolnośląskiego (Wrocław), wielkopolskiego (Poznań) oraz lubuskiego (Gorzów Wielkopolski).

Od kandydatów oczekuje się doświadczenia we wdrażaniu podobnych projektów profilaktycznych, w tym szczególnie umiejętności w posługiwaniu się warsztatowymi technikami pracy z uczniami i osobami dorosłymi – nauczycielami i rodzicami nastolatków.

Szkolenia są nieodpłatne.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt: z.kamienski@monar.org

Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii